Podmínky pro zachování vodotěsnosti Vašich hodinek

Nemanipulujte s  korunkou ani tlačítky, pokud jsou hodinky vlhké nebo pod vodou. Šroubovací korunka musí být zcela dotažená  a  tlačítka v základní pozici.

  • Nikdy nepoužívejte hodinky při koupeli v horké vodě. 
    Také pára nedělá hodinkám dobře.
  • Ke ztrátě vodotěsnosti může vést vysoký teplotní kontrast (slunce, ledová voda atp.)
  • Pokud se v hodinkách objeví voda, nebo se pod sklíčkem zamlží, nechte si je ihned zkontrolovat u odborníků.

Pokud jsou hodinky, na číselníku nebo na zadní straně pouzdra, označeny WATER RESISTANT, jsou chráněné proti účinkům stříkající vody / déšť, mytí rukou atp./,nemohou být, ale používány při sprchování, plavání a potápění.

Pokud jsou hodinky, na číselníku nebo zadní straně pouzdra, označeny WATER RESISTANT 100M, jsou vodotěsné, určené pro plavání a potápění, pro náročnější a prašné prostředí.

Výměna baterie:

Baterie, která napájí Vaše hodinky, by měla vydržet přibližně 2  roky. Záleží na intenzitě používání funkcí / podsvícení displeje, stopky atp. /. Skutečná životnost baterie po zakoupení hodinek může být kratší, protože baterie je do hodinek vložena již při výrobě. Když  dojde k vybití baterie, co nejdříve si  ji u odborníků  nechte vyměnit za  novou, kvalitní baterií, aby nedošlo k oxidaci.

Přesnost chodu:

Bateriové hodinky: -20 až +20 sekund/ měsíc. U  hodinek mechanických je povolena vyšší diference.

Ochrana kvality hodinek:

Pokud mají hodinky korunku na závit, je nutné před vytažením  korunku vyšroubovat proti směru hodinových ručiček a po nastavení  ve směru hodinových ručiček  opět zašroubovat.

Seřizování datumu neprovádějte od 21 do 4 hodin. Datumový mechanismus je v té době v záběhu.

  • Hodinky chraňte před nárazem, může poškodit jemný mechanismus.
  • Hodinky chraňte  před stykem se  magnetickými předměty.
  • Hodinky nesmí přijít do styku s rozpouštědly, rtutí, kosmetickými přípravky, saponáty, lepidlem a barvami. Může dojít k jejich poškození , ke změně barvy pouzdra a dalším závadám.
  • Hodinky i kovový náramek občas přeleštěte jemným hadříkem. Zabráníte tak poškození způsobeným oxidací.